Teksty na bloga

Wiele brandów oraz firm oferujących swoje usługi w internecie decyduje się na prowadzenie bloga. Zakładają je jednak również wszyscy, którzy chcą podzielić się z użytkownikami swoim doświadczeniem lub wiedzą w danej dziedzinie. Teksty na bloga są zazwyczaj dłuższe niż większość treści internetowych, różnią się od nich również przeznaczeniem oraz grupą docelową. Właśnie dlatego w przypadku artykułów na bloga tak istotne jest, aby zainteresować czytelnika już na samym początku i sprawić, aby chciał przeczytać tekst do końca, a co za tym idzie - pozostać na stronie lub przeczytać więcej. A więc jak napisać artykuł na bloga, który skradnie serca?
PROFESJONALNY COPYWRITING
obrazek prezentujacy

Artykuły blogowe

Artykuł na bloga to jedna z form treści internetowych, które warto pisać zgodnie z wytycznymi SEO - oznacza to, że odpowiednia struktura, długość oraz pojawiające się w nich słowa kluczowe mają realny wpływ na pozycjonowanie strony. Wykorzystują to firmy i brandy internetowe, które chcą poprawić swoją pozycję w wyszukiwarce Google, ale również wszyscy niezależni blogerzy, którzy chcą trafić do konkretnej grupy odbiorców. Aby napisać dobry artykuł blogowy, trzeba już na samym początku ustalić, kto jest grupą docelową naszego artykułu i poznać preferencje tej grupy - znajomość czytelników pomoże nam wybrać takie tematy artykułów, które ich zainteresują, a dodatkowo pomoże nam to dostosować język do odbiorców.

Artykuły blogowe – o czym warto pamiętać?

Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia struktura tekstu - powinniśmy nadać mu intrygujący tytuł, który przyciągnie czytelników, a także podzielić tekst na śródtytuły, aby łatwiej i przyjemniej się go czytało. Ten aspekt ma jednak również wpływ na SEO - teksty na bloga, które mają właściwą strukturę, są lepiej odbierane przez algorytmy wyszukiwarki. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście również treść artykułu blogowego - powinna być na tyle interesująca, aby czytelnik chciał poświęcić mu dłuższą chwilę. Kiedy piszemy tekst na bloga, powinniśmy być obeznani w temacie, dlatego pisanie powinno być poprzedzone rzetelnym researchem, wbrew pozorom jednak fachowe słownictwo lepiej zastąpić prostszymi sformułowaniami. Co więcej, powinniśmy raczej unikać dłuższych zdań. Tekst powinien być praktyczny, dotyczyć ważnych bądź interesujących kwestii i sprawiać, że czytelnik będzie mógł się do niego odnieść. Podsumowanie artykułu powinno natomiast angażować odbiorcę.

Teksty blogowe na zamówienie

Jeśli chciałbyś prowadzić własną stronę, ale wciąż nie jesteś pewien, jak pisać bloga lub chcesz tworzyć teksty przyjazne dla wyszukiwarki, warto zgłosić się do specjalistów w pisaniu treści internetowych Content Cloud, którzy przygotują dla Ciebie teksty blogowe na zamówienie w oparciu o znajomość rynku i duże doświadczenie.
obrazek produktu Opisy produktów
Artykuły eksperckie
Treści na strony internetowe
Tłumaczenie treści

Teksty na bloga - cennik

Tworzenie unikatowych, ciekawych treści zgodnych z wytycznymi SEO może znacząco wpłynąć na wyniki sprzedażowe - właśnie dlatego warto tworzyć treści o wysokiej wartości merytorycznej i odpowiedniej strukturze. Ceny artykułów blogowych mogą się różnić w zależności od stopnia specjalizacji, długości lub indywidualnych potrzeb klienta, jednak standardowe stawki można sprawdzić w cenniku.